Třináctý

17. srpna 2009 v 11:22

Bolest druhých nám pomáhá nést naši vlastní.
Urazil se někdo, když si přečetl minulý článek? Nechci, aby se někdo urážel. Víte... Já mám vlastní hrdost. Nejsem tak jednoduchá, jak si NĚKDO myslí. Nemám blog proto, abych si jen postěžovala na svůj "otřesný" (Rozumíme průměrný) život. Jenomže zjevně to tak na ostatní působí a mě to začíná srát (A taky jsem si uvědomila, že mi nikdo nestojí za to, abych přestala blogovat. Ale stejně to udělám, což už není Váš problém. Konktakt na mne máte a s ostatním jděte do...). Začíná válka. Pomyslná a z mé strany obávaná. S kým? Možná to pochopíš, možná ne. Ale je mi to jedno. A to pomyslné "kamarádství" (spojené s nenávistí, což je zase jiná kapitola) bylo fajn, fakt.

Ví člověk, co je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ? Láska, nenávist, přátelství (Takže zase láska), peníze? Ne. Osoba, které můžete věřit. A já jich měla za celý život MILIONY! A nemám je (A ne, tohle není stěžování, do prdele už). Teď jich je tak patnáct a občas si TOHLE přečtou. Jo, je to hloupé, ale lidi, kteří se beztak vydávají zase za jiné lidi jsou taky důležití, neboť o mně ví daleko, daleko víc, než třeba... "Kamarádi"(Rozumíme ti divní lidé, kteří se mnou občas prohodí slovo nebo se se mnou kamarádí, když něco potřebují). Jenomže pravé kamarádství? Řekněte o někom, kdo by teoreticky mohl být Váš nejlepší kamarád, jak dlouho by s vámi nejlepší kamarád byl. Já osobně s tím problémy neměla, dokud jsem nezačala upřednostňovat počítač před přáteli, které důvěrně znám, jenomže si všímám. Nejlepší kamarádky ve stejné třídě nemohou být, neboť na sebe žárlí. Nejlepší kamarádky z jiného města (Já a Verča jsme byly dobré kamarádky, ačkoliv každá bydlí na jiném konci republiky) nemohou být, protože ICQ je na nic. Kamarádky, které mají víc nejlepších kamarádek nemohou být, neboť je tu zase to žárlení. Dvě outsiderky - každá z jiné třídy mohou být do doby, dokud se nezačnou hádat o to, která je lepší. A pak tu máme kamarádství mezi klukem a holkou, které je sice pevnější, ale jen do doby, dokud se nestane něco "víc". A pak je tu kamarádství mezi dvěma chlapci, o kterém vím kulové. A tyto věci překoná jen KAMARÁDSTVÍ, pravé a nefalšované, které nepozná téměř nikdo. Jenom ti trpěliví, kteří dokáží porozumět. A já ho zažila! Dokonce dvakrát. Nikdo by nás nerozdělil... Ano, internet. To svinstvo, kdy ke konci našeho přátelství jsem jen pochodovala od kámošky k internetu a nevnímala její slova a při SMSce "Půjdeme VEN?" jsem napsala: "Nemám čas".

Že jsem na internetu byla dlouho závislá, že jsem seděla od rána do večera u počítače a moje rudé oči se zkazili za rok na úrovni brýlí... Tohle považuju za tu nejhorší věc, kterou jsem kdy udělala. Je mi šumák, kolik lidí jsem poslala do prdele, je mi šumák, jak vypadám, když si vzpomenu na tohle. Ale jestli si někdy najdu PRAVOU kamarádku, tak všechno ostatní půjde stranou. SLIBUJU!! Snad...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | Web | 17. srpna 2009 v 14:01 | Reagovat

Vlastně jsem nevěděla jaký komentář mám k předchozímu článku napsat... Moc jsem ho nechápala, ale teď si myslím, že jsem pochopila, co jsi chtěla říct.
Nemůžu ani říct, že vím jak ti je, protože já jsem nikdy vysloveně závislá, na internetu nebyla. Jo, seděla jsem tu dřív často, ale věděla jsem kde jsou hranice, a dokázala jsem se odtrhnout, navíc doma je spoustu práce, takže jsem ani tolik času neměla. Teď tu sedím pokud možno jen občas, a je to tak lepší. S tím kamarádstvím si myslím, že nemáš tak úplně pravdu. Moje jediná nejlepší kamarádka je ze třídy, pravda, často se hádáme, občas pomlouváme, ale ze těch devět let co se známe, jsme kamarádky. Chci tím říct to, že kamarádství může být jakékoli, všech těch typů, co jsi vyjmenovala, pokud budou chtít. Stačí, když si obě kamarádky myslí, že jim to kamarádství za všechny ty hádky stojí.

2 Keeper Keeper | Web | 18. srpna 2009 v 14:27 | Reagovat

ten prvni odstavec je trochu divnej, nemyslis? :D nic proti, ale to mi prijde jakoby to psal nejaky psychous..
jinak pri cteni toho tveho clanku mi spis prislo, ze by to chtelo udelat nejaky kompromis mezi netem a kamoskama.. :) kazdopadne na net chod, at muzem pokecat aspon nekdy! :D chybi mi kecy o panu D! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama